Doktorandusz hallgatónk Magyarországról egyedüliként bekerült az Űrkutatási Tanulmányi Programba!
Burian Sándor doktoranduszhallgatónk, az OE Space Lab-kutatója egyetemünket, sőt hazánkat is egyedüliként képviseli az International Space University által szervezett Space Studies Programban (SSP25) Dél-Koreában.

A 37. Űrkutatási Programnak a Koreai Tudományos és Technológiai Társaságok Szövetsége (KOFST) és a Hanyang Egyetem ad otthont Szöulban, ahol június 30-tól augusztus 25-ig rendezik meg. A nemzetközi hírű program nyitórendezvényén Sándor vitte nemzeti lobogónkat. Rendkívül nagy szó egyetemünk számára, hogy ő az egyetlen magyar, aki felvételt nyert a programba.

Doktorandusz hallgatónk, a SpaceLab ifjú kutatója, a programok során világszínvonalú előadásokon és workshopokon, szakmai helyszíni látogatások, vehet részt, beleértve a Koreai Repüléskutató Intézetet, a Koreai Tudományos és Technológiai Intézetet, az Elektronikai és Távközlési Kutatóintézet, a Nemzeti Tudományos és Technológiai Kutatási Tanácsot, a Koreai Repülési és Űrkutatási Társaságot, a Repülési Rendszermérnöki Társaságot, valamint a Koreai Űrtudományi Társaságot is. Ezen kívül csapatprojektekben is részt vesz, ahol valós helyzetekben teheti próbára tudását.
Dél-Korea közelmúltbeli fejlesztése a Nuri hordozórakétával, a Danuri holdmisszióval és a Koreai Repülési Hivatal (KASA) létrehozásával mutatta be az ország kiemelkedő űrképességeit.

Korea legnagyobb és legmegalapozottabb tudományos és technológiai (S&T) szervezeteként a KOFST egy olyan hálózatot képvisel, amely 13 regionális szövetséget és 19 tengerentúli szövetséget ölel fel. Tagjai között vannak akadémikusok, tudósok, mérnökök és más tudományos és technológiai szakemberek, akik 600 szervezetet foglalnak magukban.